You are here: Home > Bez Kategorii > Awaria pralki – co robić?

Awaria pralki – co robić?

pralkaPralka jest obecna w każdym domu i jej niespodziewana awaria sprawia zawsze kłopot. Niestety mimo że obecnie urządzenia te odznaczają się nowoczesnymi rozwiązaniami i pełne są elektroniki, psują się częściej niż pralki sprzed 30 lat. Krótka żywotność pralek wynika z polityki firm produkujących sprzęt AGD, którym zależy na tym, by sprzęt był jak najczęściej wymieniany na nowy. Średnio szacuje się, że nowoczesna pralka powinna służyć około 10 lat, jednak w praktyce już po 3-4 latach występują pierwsze problemy. Wiele z tych problemów wynika z nieprawidłowej eksploatacji urządzenia np. z niestosowania środków czyszczących czy odkamieniających.

Usterki mogą dotyczyć błahostki, ale także poważnego uszkodzenia jednej z części pralki np. łożyska silnika, grzałki, programatora (modułu sterowania), fartucha lub węża. Większość z tych uszkodzeń wcale nie oznacza, że pralka nadaje się do wyrzucenia. Profesjonalna naprawa pralek Katowice, oferowana przez doświadczonych fachowców potrafi w większość przypadków rozwiązać problem. Oczywiście trzeba liczyć się z tym, że do niektórych modeli pralek jest trudny dostęp do części zamiennych, lecz są to odosobnione przypadki.

Najczęściej awaria pralki może być usunięta już podczas pierwszej wizyty fachowca lub maksymalnie w ciągu kliku dni, podczas których po prostu czeka się na dostawę części. Koszt naprawy pralki jest dużo niższy niż zakup nowego sprzętu, a jeśli naprawę powierzy się fachowcom można liczyć na to, że sprzęt posłuży jego właścicielom przez kolejne lata. Polecaną firmą w Katowicach jest RestartAGD.pl/Katowice która zajmuje się: naprawa pralki, naprawą zmywarki oraz naprawą lodówki. Zapraszamy

Comments are closed.