You are here: Home > Uncategorized > Wykorzystywanie speedtestów

Wykorzystywanie speedtestów

Speedtesty wykorzystywane są zarówno przez usługodawców internetowych, jak i przez indywidualnych odbiorców internetu. Zawsze jednak ich interpretacja pozwala stwierdzić, czy posiadany przy kogoś internet posiada dobrą prędkość i pozwoli na swobodne korzystanie z internetu i wykorzystywanie wszystkich zalet wykupionego przez kogoś pakietu. Jeżeli tak nie będzie, to na podstawie posiadanego przez siebie speedtestu będzie można złożyć reklamację u usługodawcy internetowego, jeżeli tylko zapewniał on, że dostarczany przez niego internet posiada konkretną prędkość pozwalającą na korzystanie z jakiegoś rodzaju usług.

Dlatego speedtesty pomagają usługodawcom internetowym w przygotowywaniu kolejnych pakietów i monitorowanie tego, czy sprzedawane przez nich pakiety na pewno będą działały bez zarzutu.

Speedtesty (http://speedtest.inea.pl/) mogą być także wykonywane samodzielnie. Trzeba przyznać, że niektóre osoby nawet nie zdają sobie sprawy z tego, że w jakimś momencie wykonują speedtesty, jednak podstawowej jakości speedtesty mogą być wykonywane nawet standardowo przez programy antywirusowe i są dostarczane do kupowanych przez klientów poszczególnych usług internetowych czy gier komputerowych. Zdarza się również, że w dostarczanych komuś grach komputerowych znajduje się informacja o tym, aby przed rozpoczęciem konkretnej gry wykonać na swoim komputerze speedtest i ewentualnie zwiększyć prędkość swojego internetu po wykonaniu przez siebie jednego ze speedtestów. Dzięki temu będzie można bez żadnych przeszkód grać w swoje ulubione gry.

Comments are closed.